kierunki-zamawiane.pl

Znamy wyniki konkursu na kierunki zamawiane 2011/2012

Tag: konkurs
Dział: kierunki zamawiane

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z samego rana opublikowała wyniki konkursu na kierunki zamawiane. Resort rozdysponował blisko 200 milionów złotych.

Zgodnie z opublikowanymi wynikami w tym roku dofinansowanie uzyska 39 najwyżej ocenionych projektów.

To właśnie w ramach projektu kierunków zamawianych, najlepsi studenci kształcących się na kierunkach zamawianych - strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski - otrzymają miesięczne stypendium nawet w wysokości tysiąca złotych.

Na konkurs zostało zgłoszonych blisko 228 wniosków. Ocenę pozytywną uzyskało tylko 88 wniosków.  A dofinansowanie otrzyma jedynie 39 najwyżej ocenionych projektów.

Te 39 projektów otrzyma środki m.in. na zwiększenie naboru na kierunkach kluczowych dla gospodarki oraz zorganizowanie kursów wyrównawczych dla studentów pierwszych lat z matematyki i fizyki. Równocześnie będą mogły też unowocześnić programy studiów oraz przeprowadzić kursy i staże dające dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia zawodowe.

W tym roku uczelnie, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu kierunki zamawiane to m.in.: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Śląska, Politechnika Łódzka, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warszawski. 

Projekt kierunków zamawianych realizowany jest od roku 2008. Jego celem jest zwiększenie liczbę studentów na kierunkach matematycznych, technicznych i przyrodniczych - czyli tych, które zostały uznane przez ekspertów jako strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki.

Do tej pory resort nauki rozdysponował już ponad 610 mln złotych. Do 2013 roku na program kierunków zamawianych przewidziano łącznie ponad 1 mld zł.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o kierunkach zamawianych zapraszamy na www.kierunki-zamawiane.pl


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:03:44
Komentarze
Polityka Prywatności