kierunki-zamawiane.pl

Mało świętokrzyskich kierunków zamawianych

Dział: kierunki zamawiane

Chodzi o tzw. kierunki zamawiane, na których studenci otrzymują dodatkowe stypendia, do tysiąca złotych miesięcznie. Są to kierunki kluczowe dla gospodarki kraju: techniczne, matematyczne i przyrodnicze. Od dwóch lat realizowany jest rządowy program zachęcający do studiów na tych właśnie kierunkach.

Dodatkowe stypendia dostają tylko te uczelnie, które złożą projekty i zostaną one pozytywnie rozpatrzone. Najskuteczniejsze w pozyskiwaniu środków okazały się uczelnie z województwa małopolskiego - łącznie uzyskały dofinansowanie aż 22 projektów.

Na tym tle blado wygląda nasze województwo. Dwa projekty na kierunki zamawiane realizuje Politechnika Świętokrzyska. Szansa na dodatkowe stypendia jest na kierunkach: budownictwo, inżynieria środowiska, informatyka, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn. Dwa projekty realizuje też Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego. Udało mu się zdobyć pieniądze na stypendia na fizyce, fizyce technicznej, chemii, matematyce, informatyce i ochronie środowiska. Z programu dofinansowania kierunków zamawianych nie korzysta żadna ze świętokrzyskich uczelni niepublicznych.

Kolejna edycja rządowego programu zostanie ogłoszona na przełomie stycznia i lutego.

Źródło: www.echodnia.eu

data ostatniej modyfikacji: 2011-02-25 10:42:05
Komentarze
Polityka Prywatności