kierunki-zamawiane.pl

Uniwersytet Mikołaja Kopernika liderem rządowego programu kierunków zamawianych

Dział: kierunki zamawiane

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki dotychczasowych konkursów w ramach rządowego programu kierunków zamawianych.

Największą liczbą dofinansowywanych projektów może się pochwalić Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - uzyskał aż osiem grantów na nowoczesne kształcenie biotechnologów, chemików, matematyków, informatyków i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska. Na przełomie stycznia i lutego 2011 r. ogłoszona zostanie kolejna edycję  programu.

Od 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach rządowego programu kierunków zamawianych dofinansowuje kształcenie dodatkowych studentów w dziedzinach kluczowych dla rozwoju gospodarki kraju: matematycznych, technicznych i przyrodniczych. Analizy wykazują, że osoby wykształcone na tych specjalnościach będą wkrótce poszukiwane na rynku pracy, a ich kwalifikacje i wiedza zdobyta podczas studiów staną się nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju polskiej gospodarki.

Jak wynika z raportu podsumowującego dotychczasowe edycje programu, najskuteczniejsze w pozyskiwaniu środków na kształcenie takich specjalistów okazały się uczelnie z województwa małopolskiego - łącznie uzyskały dofinansowanie aż 22 projektów. Uczelnie z województwa mazowieckiego uzyskały w konkursie dofinansowanie 20 projektów, a śląskiego - 19.

Wśród uczelni indywidualnych dotychczasowym liderem programu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (8 dofinansowanych projektów). Za nim plasuje się Politechnika Śląska i Uniwersytet Warszawski, które realizują w ramach rządowego programu po siedem projektów.

Lista kierunków

źródło: MNiSW


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:00:25
Komentarze
Polityka Prywatności